Stačila jedna věta

Dobrý den, paní Michaelo,
na Vašem kurzu vědomého dýchání jsem si zakoupila obě Vaše knihy, které tam byly v nabídce. Mám velké problémy s dýcháním, přesto jsem doma prvně sáhla po té druhé knize s názvem "Štěstí na konečcích dvou prstů". Neumíte si představit, jakou radost jsem měla, když jsem díky informacím  o tom, jak mozek pracuje, pochopila, co se ve mě odehrálo před třemi léty!

Tehdy jistá událost evokovala traumatické události staré víc než dvacet let, které tehdy mozek zasunul až na samé dno mojí duše, abych mohla žít dál. Nemohla jsem je ani vyprávět, protože jsem si vůbec nepamatovala detaily toho,co se stalo. Před třemi léty se stalo něco podobného a já jako bych všechno znovu prožila.  Postupně jsem si znovu všechno vybavila do nejmenších detailů. Byl to nejhorší půlrok mého života, rozjela se mi nemoc, která byla do té doby celkem stabilizovaná. Vlastně  jsem sama nechápala, co se to se mnou děje, proč tu současnou situaci prožívám tak silně. Emoce vyvřely na povrch, jako když bouchne sopka. Teď už to vím. Stačila jedna věta.

 Co víc, po přečtení Vaší knihy jsem si tyto události spojila s dalšími prožitky podobného charakteru, které se odehrály v první třídě. Je to neuvěřitelné, jak to do sebe zapadá. Otevřela jste mi cestu k pochopení a dala do ruky návod, jak se těchto zátěží zbavit. Jsem Vám nesmírně vděčná za všechny tyto informace.
 
                                                                                                               S úctou k Vaší osobě i Vaší záslužné činnosti zdraví Jitka

Dále jste mi napsali...

Moc děkuju za příjemné chvíle na Vašich hodinách, za poznání něčeho nového.

Petra

Dobrý večer, paní Michaelo! Děkuji za pěkně strávené chvíle u cvičení s Vámi! Byla to má první zkušenost s jógou a jsem nadšená! Dříve jsem hodně cvičila své sestavy, nyní cítím v duši, že jóga ve spojení s dýcháním mě naplňuje a otevírá netušené možnosti...

Martina

Dobrý den Míšo,
děkuji za DVD a velmi pěkná slova. Mám radost. Cvičení mě baví a moc se vždy těším na každou volnou chvilku.
Mějte se hezky

Janina

Dobrý den paní Klímová, ráda bych Vám poděkovala – cvičím (i když ne úplně pravidelně) podle Vašich DVD. Pomohla jste mi rozcvičit poškozené vazy na nohou po úrazu a také od vleklých zdravotních potíží po náročném pracovním období

Jana

Moc ráda s Vámi cvičím (i když na dálku). Děkuji. :)

Jarka

Dobrý den Misho, našla jsem na Youtube Vaše video - pozdrav slunci. Je to krásně udělané. Krásně se podle Vás cvičí. Nikdy jsem jógu necvičila a s Vámi se mi podařilo začít. Děkuji moc.

Klara

Děkuji za Vaše skvělá DVD. Jóogu cvičím od r. 2008 jak skupinově, tak sama podle DVD i online. Lektorů jsem vystřídala více a cvičení podle Vás hodnotím jako to nejlepší, se kterým jsem se setkala.

Martina

Děkuji především já Vám za ochotu a vstřícnost. Jsem "věčný začátečník" :-). Díky sestavám cviků na DVD si mohu zacvičit doma v době, kdy mám čas a chuť. A nejdůležitější pro mě je, že cviky jsou jednoduché a dobře zvládnutelné. Prostě přesně takové DVD jsem potřebovala.

Jitka

Dobrý den, paní Klímová,
mnohokrát s dcerou děkujeme za krásný seminář o dýchání  9.4. v Táboře.  O dechové techniky se zajímám již delší dobu, Váš seminář byl pro mne výjimečný. Dechové techniky jste nás učila velmi citlivým a příjemným způsobem, spojením s teorií o dechu a cvičením jógy jste pro nás vytvořila jedinečný zážitek a velikou inspiraci. Děkujeme také za Vaši nádhernou  knihu "O Životní síle dechu".

Jarka a Daniela z Náchoda

Míšo moc ti děkuju za parádní odpoledne. Bylo to úžasný. Konkrétně dechové cvičení mě velmi zaujaly. Cítila jsem, jak se mi všechno v těle uvolňuje. Je to pro mě něco nového a díky za to. Moc jsem si to užila.

Jana

Děkuji, jste velice inspirativní, cvičení pod vaším vedením je pohlazení na duši.

Šárka

To, co nám prostřednictvím jógy předáváte, je naprosto jedinečné a přijde mi, že tím "žijete".

Radka

Dělala jsem všechno hrozně rychle. Hodně sportuju a neustále vydávám hodně energie. Měla jsem potřebu se zklidnit a najít sebe sama. Jóga mi pomohla se v pohybu uvolnit. Pomohla mi i v životě. Naučila jsem se netlačit na věci a dát věcem volný průběh. Už jsem se dokonce naučila při hodině jógy na nic nemyslet. Naučila jsem se správně dýchat. Chápu jogíny jako lidi, kteří jsou více spojení s přírodou a jsou praví ve svém jednání. Jóga podle mě lidem pomáhá nejenom fyzicky, ale i psychicky v každodenním životě. Mám radost, že jsem se nenechala od cvičení jógy odradit svými přáteli, kteří si mysleli, že není pro sportovce jakým jsem já.

Monika

Jóga mi moc pomáhá s mými zdravotními problémy. Vyzkoušela jsem mnoho jóg a ta vaše je prostě nejlepší a moc mi pomáhá. Děkuji!

Jana

Ráda koketuji s tajemnem, duchovnem a takovými těmi věcmi. S metodou ET jsem se setkala úplně náhodou a tak nějak jsem ani nevěřila, že mi pomůže. Ale to jsem se hodně zmýlila. Měli jsme psa 12 let, byl to miláček rodiny. Samozřejmě jsem na něj nadávala, že musíme stále uklízet, chodit s ním denně ven, nikam se nepodívám, protože máme psa... Když najednou nebyl, úplně jsem se položila. Cítila jsem se hrozně. Strašně se mi stýskalo, nic jsem nebyla schopná dělat pořádně, protože jsem v hlavě měla jen našeho Beníka.

Moje dobrá kamarádka mi dala kontakt na Míšu Klímovou s tím, že mi pomůže. A pomohla. Její metoda je svým způsobem zvláštní. Míša se mě zeptala na problém, který mě trápí a začala mi ťukat na ruku, čelo, bradu, bok... Tak to jsem si říkala, že musí být úplný nesmysl. Ale po chvilce jsem se dostávala do různých "fantazijních světů", které se mi před očima odvíjely jako filmy. A každý taková představa byla jiná, až jsme se dostaly k jádru mého problému, který vězel dávno v dětství, kde jsem měla nevyřešenou ztrátu, která mě tehdy moc bolela. A odnesla jsem si jí s sebou až do dospělosti.

Moje druhé setkání s touto metodou bylo v době, kdy jsem měnila zaměstnání. Znáte to. Nové prostředí, noví lidé. Strašně mě svazovaly obavy. Stále jsem vymýšlela různá co když... Opět mě ťukání dostalo do fantazijních světů, kde jsem svůj problém viděla z mnoha úhlů. Vše samozřejmě pramenilo z dětství a mého vztahu s maminkou. Nejen, že mi technika pomohla zbavit se svého podceňování, ale také mi nastavila úplně jiný pohled na vztah matka-dcera. Moc Míše tímto děkuji. Spadla ze mě neskutečná tíha. Jako bych měla plíce až do teď obalené igelitovým pytlíkem a nemohla jsem pořádně dýchat. Pytlík je teď pryč. Je to až povznášející pocit.

Yveta

Není to DVD, na které se jednou podíváte a pak ho odložíte. S každým dalším opakováním, s každým dalším cvičením se otevírají nová témata, přicházejí nové emoce. Může se vám dokonce zdát, že dnes slyšíte z Míšiných úst něco uplně jiného než včera - vždy bude totiž rezonovat jiná myšlenka, podle vašeho aktuálního rozpoložení. A totéž platí i o jednotlivých pozicích na DVD, vždy nám přinesou něco jiného, nového, úžasného. Začátečníci i pokročilí - každý si přijde na své!

Šárka Konečná

Milá Míšo,
dĕkuji za příjemnĕ strávený kurz, ze kterého jsem si odnesla mnohé pro každodenní dechovou praxi. Velkým poznatkem pro mĕ bylo zjištĕní, že i zdánlivĕ jednoduchý cvik provádĕný nevĕdomĕ může přenesením na vĕdomou úroveň působit blahodárnĕ na naše tĕlo a pro nĕkteré být i složitým úkonem, který je dobrý trénovat.
Za to velké díky a tĕším se na další příjemné setkání.

Drahuška

Dobrý den paní Michaelo, nedá mi to, abych si můj zážitek nechala pouze pro sebe. Byla jsem úplně poprvé v životě na hodině jógy. Byla to nádhera. Měla jsem pocit, že se mi najednou navýšila kapacita plic. Tak lehce a plně jsem dýchala. Něco tak krásného jsem nečekala. Byla jsem příjemně unavená a uvolněná. Děkuji Vám

Petra

Dobrý den,
už druhý měsíc cvičím podle Vašich DVD a Jóga online. VÝBORNÉ! Přestaly mě bolet záda (i když cvičím vlastně celý život, v posledních letech pilates) i ramena. Pozoruji i zlepšení psychiky. Je prostě úžasné. Každý den se těším, že si zacvičím. I když to pokaždé nevyjde, těším se alespoň na další den. Jsem už na tom docela závislá. Ještě jednou děkuji za to, že s Vámi mohu cvičit.

Jiřina

Koupil jsem CD jako vánoční dárek, ale neodolal jsem zvědavosti a musel jsem to vyzkoušet. Neumím totiž vůbec relaxovat a tak jsem sice doufal v nějaký pokrok, ale dost skepticky. Ale musím Vám napsat, že ono to funguje hned napoprvé a pokaždé to jde snadněji a lépe. Stačí 20 minut po vyčerpávajícím mítinku, nasadím sluchátka, zavřu oči a jako bych je pak otevřel do jiného světa. Tento malý velký dárek si nechám pro sebe :) Děkuji.

Jiří

Dobrý den, nedá mi to a musím Vám napsat. Už třikrát jsem cvičila online jógu. Nejdřív jsem brblala, že to máte tak krátké, ale ejhle najít si denně čas 20 minut je lepší, než vyšetřit jednou týdně celou hodinu. Takže nakonec je to moc fajn. Překvapilo mě i svižné tempo, s jakým cvičíte, ale vyhovuje mi to. Podstatné pro mě je, že i u nás na vesnici si můžu zacvičit, aniž bych někam dojížděla. Moc děkuji.

Jiřina

"Chtěla jsem Vám moc poděkovat za příjemnou sobotu. Kurz mi hodně dal a hodně jsem si toho odnesla."

Martina

„Miluju tu možnost zastavit video vždycky, když si chci vychutnat pauzu. Někdy je pauza úžasná protože si můžu ten moment užít, jak dlouho chci, můžu jít hluboko a nikam nespěchat. Někdy je ten moment prostě dokonalý, můj. To se ve studiu na hodině jógy udělat nedá.“

Milada K.

Dobrý den, paní Michaelo,
na Vašem kurzu vědomého dýchání jsem si zakoupila obě Vaše knihy, které tam byly v nabídce. Mám velké problémy s dýcháním, přesto jsem doma prvně sáhla po té druhé knize s názvem "Štěstí na konečcích dvou prstů". Neumíte si představit, jakou radost jsem měla, když jsem díky informacím  o tom, jak mozek pracuje, pochopila, co se ve mě odehrálo před třemi léty!

Tehdy jistá událost evokovala traumatické události staré víc než dvacet let, které tehdy mozek zasunul až na samé dno mojí duše, abych mohla žít dál. Nemohla jsem je ani vyprávět, protože jsem si vůbec nepamatovala detaily toho,co se stalo. Před třemi léty se stalo něco podobného a já jako bych všechno znovu prožila.  Postupně jsem si znovu všechno vybavila do nejmenších detailů. Byl to nejhorší půlrok mého života, rozjela se mi nemoc, která byla do té doby celkem stabilizovaná. Vlastně  jsem sama nechápala, co se to se mnou děje, proč tu současnou situaci prožívám tak silně. Emoce vyvřely na povrch, jako když bouchne sopka. Teď už to vím. Stačila jedna věta.

 Co víc, po přečtení Vaší knihy jsem si tyto události spojila s dalšími prožitky podobného charakteru, které se odehrály v první třídě. Je to neuvěřitelné, jak to do sebe zapadá. Otevřela jste mi cestu k pochopení a dala do ruky návod, jak se těchto zátěží zbavit. Jsem Vám nesmírně vděčná za všechny tyto informace.
 
                                                                                                               S úctou k Vaší osobě i Vaší záslužné činnosti zdraví Jitka

Zdravím Vás paní Michaelo, chci moc poděkovat za videa, která jste pro nás vytvořila. Cvičím s Vámi a je to úžasné. Cvičila jsem jogu v denním životě před několika lety a musela bohužel z nedostatku času přestat a proto jsem "našla" Vás :-) Zjišťuji, že vy máte jiné a úžasnější pojetí jogy. Moje písmenka neobsáhnou tu radost z cvičení. Konečně jsem našla to, co mi vyhovuje, máte to úžasně propracované a to uvolňování celého těla a Váš milý hlas, úžasná kombinace :-)
Celý web máte krásně udělaný a i povídání kolem jogy a hlavně to píšete srozumitelně pro nás "normální" lidičky, moc Vám fandím a jsem ráda, že mohu být malou částečkou Vaší krásné práce.

Jitka

Přeji Vám krásný den Misho, chtěla jsem Vám moc poděkovat za příjemnou sobotu. Kurz mi hodně dal a hodně jsem si toho odnesla.

Martina

Zdravím Míšo,
cvičím s Vámi v Soběslavi, asi tak 3. měsíc. Dlouhodbě mě "táhly" ty velké svaly - hyždě, kyčle a kolíbala sem se jako kachna...., už i před Vaší jogou jsem zkoušela různé cviky, kurzy atp., ale teprve v současné době pozuruji, že ta hlavní potíž - z obrovské části ustoupila. Cvičili jsme u Vás speciální cviky, které byly nejspíš to pravé ořechové a proto je dělám i doma....Někdy si myslím, že to snad zmizí nadobro, poněvadž to tak cítím. No skvělý. Jenže se vyloupnul další problém a to bederní páteř. Minulý týden jsem dokonce dostala injekci, abych se hnula. Tak jsem se zaklidovala, ale včera to šla k Vám zkusit. říkala sem si, nepujdu přes bolest, ale budu pomalinku zkoušet i kolíbku, což mi od minulého týdne nešlo ani náhodou.(před tím bez problémů), no snažila sem dělat všechno podle Vás a holek, občas sem se "poválela" posvým ...., ale dnes ráno jsem se probudila a cítímse OK. To je úžasný pocit. Tak sem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží a už ted se těším na příští pondělí, chytla sem místečko i v 17 hodin.

Vaše cvičení - je sice krásně pomaloučké, příjemné, ale především VELMI ÚČINNÉ. No prostě BEZVA.
Lída

Nemám ráda přeplněné tělocvičny a sály, takže je pro mě cvičení doma velmi pohodlné a příjemné. Nejvíce jsem cítila protažení v oblasti zad - mám sedavé povolání a při cvičení i po něm jsem cítila právě v zádech velkou úlevu.

Adéla

Dobrý den Míšo,
musím Vám za vše poděkovat. Mám Vaše dvě DVD a dvě knihy a jsem nadšená.  Moc děkuji za věnování v nové knize. Už se těším, až ji přečtu a naučím se dýchat. Cvičení na online jóga jsou skvělá. Jógu s Vámi cvičím od listopadu skoro každý den a pozoruji výsledky. Je mi 48 a nikdy jsem nebyla tak pohyblivá jako po pár měsících s Vámi. Čeká mě dlouhá cesta, ale pevně věřím, že to spolu zvládneme. Věra

Dobrý den,
děkuji za knihu, která mě nadchla :-)
Stručná, jasná, snadno pochopitelná.
Děkuji i za podpis.
Hezký den

Jana Čekanková

Se sluchátky na uších s radostí odplouvám do jiného světa, kde si odpočinu, zklidním a vracím se zpět vyrovnaná a plná energie. Je to jako hypnóza, ale nemusím se bát nikoho cizího, jsem jen sama se sebou a s tím úžasným klidným hlasem, který mě provází a učí.

Markéta

I když to mám na vaše hodiny 150 km, nejste tak daleko, protože nejste "cizí". Mohu vás při cvičení poslouchat z obrazovky a když potřebuji, mohu napsat i zavolat a poradit se. To u zahraničních lektorů není možné.

Aneta

Mě jóga vždy držela nad vodou, i v těch nejtěžších momentech...

Liba

Děkuji.

Martina

Cvičení jógy na Kozím hrádku bylo úžasné. Cítila jsem se plná energie. Do té doby jsem o józe věděla pouze z doslechu, ale už vím, že budu cvičit pravidelně.

Lenka

Našla jsem v józe novou velkou zálibu a to hlavně díky vám.

Zuzana

Milá Misho,
chtěla jsem Vám jen poděkovat za velmi inspirativní worhshop, který jsem absolvovala v Bindu studiu v Praze letos v září. Jógu už cvičím dlouho a několik let ji i učím. Váš workshop rozhodně nezapadl do šuplíku a s pomoci Vaší knížky O životní sile dechu se změnil i můj přístup k józe a také ke zpusob, jak ji učím. Doufám, že to tak cítí i mí studenti;-)). Vaším přístupem se mi otevřela nová dviřka do učení pranayamy, kterou teď využívám mnohem více v osobnim vyvoji i ve svých lekcích. Mnoho jsem si odnesla z Vašeho semináře a prohloubila čtenim Vaší khižky O životni sile dechu. Nejvíce ocenuji jednoduchost Vaší metody. Žádné kudrlinky, pěkně k věci ;-)). Moc se těším také na hlubší seznámení s metodou tappingu/EFT. Přeji krásné dny a těším se zase někdy ne viděnou.

Sarka

Zúčastnil jsem se sobotního kurzu vědomého dýchání v Táboře a musím říci, že ve mne stále rezonuje jeho vysoká úroveň a velmi kvalitní lektorské vedení.

Ing. Jiří Bešta, MBA

Dobrý den Míšo,
musím říct, ačkoliv to nechci zakřiknout, protože cvičím teprve necelý měsíc, že je Vaše cvičení asi zázrak - mám dlouhodobé potíže se zády, v posledním cca roce bolesti, které mi brání v normálním fungování - jedná se o vychýlený lumbální obratel L5 - dříve jsem cvičila power jógu a pilates, jógu se Zuzkou Klingrovou, Yoga with Adriene..., ale kvůli bolestem už jsem cvičit nemohla, přijatelné bylo cvičení wellness jógy s Vaškem Krejčíkem, ale i po tom mě záda bolela (mám problém s ležením na zádech, s rolováním...), ale vaše jóga mi od bolesti ulevuje, dodává energii a je navíc silně návyková:) Mám naději, že pravidelným denním cvičením bolest odbourám, v což jsem už přestávala doufat, a snad budu časem schopná cvičit i náročnější sestavy. Takže díky moc, ať se Vám daří a budu se těšit na případná nová videa.

Veronika, Brno

MOC děkuji za veškeré Vaše rady ohledně dýchání, které jsou na DVD, ve Vašich článcích, v knížce (kterou taky mám). Pomalilinku se vědomé dýchání stává součástí mého života a pokaždé je k dobrému už v té konkrétní chvíli - což teprve ten dlouhodobý účinek.. ;-)

Eva

Dobrý deň p. Michaela,
Ďakujem za zaslanie DVD. Už podľa neho cvičím a je super, teším sa na každú chvíľku, keď si ho možem pustiť a započúvať sa do Vášho upokujujúceho hlasu. Ešte raz veľká vďaka a prajem veľa, veľa spriaznených duší.
Pekný dník
 

Zuzana

Míšo nemohla jsem tomu uvěřit, ale jen pouhý dech mě zbavil bolesti zád. Když jsme se na kurzu učili dýchat do hrudníku a přišla jste mi ukázat, jak to mám dělat správně, cítila jsem, jak mě v jeden moment okamžitě opustila bolest zad, kterou jsem cítila už od rána. Bylo to super.

Eva

Hodiny jógy s tebou jsou prostě fajn. Díky.

Ilona

Vážená paní Míšo, jsem moc ráda,  že Vás "mám" alespoň prostřednictvím DVD a děkuji. Jste mi kamarádkou a pohlazením na duši.

Martina

Kurz se mi moc líbil. Díky Míše jsem si uvědomila, jaký význam má pro tělo dech a jaké jsou jeho možnosti. Určitě si ho zase ráda zopakuji!

Pavlína Šrámková, majitelka ateliéru Pavliš výtvarné centrum

"Dobrý den Míšo, DVD JE PROSTĚ JEDINEČNÉ!!! Já děkuji za to, že jste. Ještě potřebuju poděkovat za Váš dárek. Tím myslím mandalu. Děkuju za tu energii, moc mi to pomohlo vidět věci jiným pohledem."

Dita

Když mi bylo 14 let, potýkala jsem se ve škole se šikanou. Protože to ani doma nebylo ideální, měla jsem pocit, že jsem na všechno sama. Nevěděla jsem, co si počít.  Řekla jsem si, že je třeba začít hledat něco, co by ze mě udělalo silného člověka.

Čtěte celý článek

Pavla, 24