Napsali jste mi

Dobrý deň p. Michaela,
Ďakujem za zaslanie DVD. Už podľa neho cvičím a je super, teším sa na každú chvíľku, keď si ho možem pustiť a započúvať sa... celý text

Zuzana

Hodiny jógy s tebou jsou prostě fajn. Díky.

Ilona

Zdravím Vás paní Michaelo, chci moc poděkovat za videa, která jste pro nás vytvořila. Cvičím s Vámi a je to úžasné. Cvičila jsem jogu v denním životě před několika lety a... celý text

Jitka

misha Klímová - učitelka intuitivní a harmonizační jógy

Misha - Michaela KlímováS jógou jsem se poprvé setkala v roce 2000. Tehdy jsem se svou rodinou žila ve Velké Británii. Moje úžasná učitelka jógy, australanka Lorraine Groccott, mi po nějakém čase pravidelného docházení na její hodiny jógy doporučila, abych se studiu jógy věnovala na hlubší úrovni a stala se učitelkou. V roce 2009 jsem získala oprávnění jógu učit a začala jsem vést své první veřejné lekce jógy. Do dnešního dne jsem odučila bez mála dva tisíce hodin jógy.

Na mé cestě životem mě kromě učení jógy významně ovlivnilo mé první setkání s buddhistickým učitelem, kterým byl 17. Karmapa Thinle Thaje Dordže v roce 2005. Setkání se 17. Karmapou mě inspirovalo natolik, že jsem se s nadšemním vrhla do hlubšího studia buddhistických nauk a začala jsem praktikovat buddhismus Diamantové cesty. Od 17. Karmapy a od dalších významných tibetských učitelů, jedním z nich je také Namkhai Norbu Rinpochem, hlavní představitel Dzogčhenu, jsem obdržela řadu iniciací a učení o fungování lidské mysli a práci s ní.

Díky Buddhovu učení jsem si začala uvědomovat, jak obrovský vliv mají lidské emoce nejen na fyzické tělo, ale na celý náš život, na rozhodnutí, která děláme, na prostředí, ve kterém se rozhodujeme žít, na přátele, se kterými se stýkáme, na partnery, které si vybíráme. Začala jsem pozorovat svoje emoce a jejich silný vliv na můj život. Toužila jsem poznat příčiny jejich vzniku a přála jsem si rozpustit jejich někdy velmi destruktivní vliv.

Zřejmě díky tomuto silnému odhodlání poprat se s vlastními emočními bloky jsem se setkala s technikou EFT a absolvovala jsem mnohé zahraniční i české semináře energetické psychologie. Stala jsem se lektorkou a terapeutkou metody EFT. Pokračovala jsem studiem terapeutických a koučovacích metod neuro-lingvistického programování (NLP) a stala jsem se certifikovaným Mastrem NLP.

Díky všem těmto technikám a učením jsem dnes daleko moudřejší i na poli jógy. Začínám chápat geniální propojení lidského těla a jeho mysli. Fascinuje mě neuvěřitelná podobnost mezi historickým pohledem na mysl a nejnovějšími objevy moderní neurovědy a vědy vůbec.

 

 

Certifikace
 

 • First degree Reiki (Usui tradition of natural healing) 2000 / traditional reiki master Tim Dash
 • Second degree Reiki (Usui tradition of natural healing) 2001 / traditional reiki master Tim Dash
  Reiki lineage:
  1870s Dr Mikayo Usui
  1925 Chujiro  Hayashi
  1938 Hawaya Takata
  1973 Iris Ishikuro
  1982 Arthur Robertson
  1989 Jeanine Sande
  1992 Judith Tripp Chasin
  1994 Derek Coker
  1996 Tim Dash
  2000 Michaela Klímová
 • Yoga improver (2003) / Lorraine Grocott
 • Cvičitel jógy II. třídy (2007) Český svaz jógy, o.s., FTVS
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže (2011) / Pavel Port
 • Terapeut energetické psychologie & EFT (2012) Zdena Katayama
 • Mentální léčba a intuitivní diagnóza (2012) Zdena Katayama
 • Practitioner in the art of NLP (2012) / Kristina Klimszová
 • Master practitioner in the art of NLP (2013) / Kristina Klimszová
 • Jógová terapeutická masáž (2014) / Michael Sitzer
 • Základy Jantra jógy (2015) / Jeff Sable
 • Jantra jóga pro pokročilé (2015) / Jeff Sable
 • Harmonické dýchání (2015) / Jeff Sable
 • Kumbhaka (2015) / Fabio Andrico