Jóga na rozproudění nové energie (HD video)

Napsali jste mi

Mě jóga vždy držela nad vodou, i v těch nejtěžších momentech...

Liba

Míšo moc ti děkuju za parádní odpoledne. Bylo to úžasný. Konkrétně dechové cvičení mě velmi zaujaly. Cítila jsem, jak se mi všechno v těle uvolňuje. Je to pro mě něco nového a... celý text

Jana

Vážená paní Míšo, jsem moc ráda,  že Vás "mám" alespoň prostřednictvím DVD a děkuji. Jste mi kamarádkou a pohlazením na duši.

Martina

 

Hned po ránu, po hodinách proseděných za kancelářským stolem, po celodenní koncentraci, po namáhavé práci, po náročném dni, po dlouhé cestě autem, po zvýšené mentální aktivitě, po dni plném starostí, po prožitém stresu nebo prostě jen proto...

Naše těla tuhnou pod návalem starostí a stresu. Naše mysl ztrácí ten správný elán. Život se zdá najednou fádní nebo složitý. Barvy šednou. Nohy těžknou. Radost se vytrácí ze života. To vše jsou známky zablokovaného proudu energie v těle. Mysl ztrácí dobré dojmy. Vyplavují se smutné vzpomínky, budoucnost se zdá nejistá, sebevědomí klesá. V těle se rozlévá únava nebo dokonce bolest. To vše je způsobeno nesprávnými návyky, které jsme si v průběhu života vytvořili díky předchozím negativním zážitkům a našem naučeném způsobu fungování. Všechny negativní vzpomínky se přehrávají na pozadí mysli jako gramofonová deska, ovlivňují naše prožívání a mohou způsobit omezení toku životní energie v těle.

Neustálý stres zkracuje náš dech a vyčerpává naše tělo. Každá buňka trpí nedostatkem kyslíku. Po letech takového života si tělo začne vytvářet své „zlo“ zvyky a začne si budovat obranné hrby a krunýře v podobě nepřirozených tvarů a ztuhlých míst zejména v kolenech, kyčlích, pánvi, bedrech, zádech, v oblasti lopatek a šíje. V těchto místech začne váznout krevní a mízní oběh. Výsledkem je pocit vyčerpání, deprese, bolest a nakonec onemocnění.  Tělo používá bolest jako signál, že se v těle děje něco, co by se v něm dít nemělo. Bolest je dobrá věc. Jen bychom ji neměli ignorovat.

Není to nic, co by se nedalo změnit.

Jóga má na takové stavy lék. Jsou jím pavanmuktaásany, v překladu polohy, které osvobozují vítr v těle. Princip větru - váty v těle lze najít v nervovém systému, svalech, šlachách, cirkulaci a trávení.

Pavanmuktaásany rozpohybují tělo a uvolní v něm stagnující energii, znovu obnoví přirozený proces dýchání a tělo se okysličí. Buňky se tak začnou lépe regenerovat a orgány lépe fungovat. Pohybem se uvolní ztuhlé svaly a klouby a rozpustí se nahromaděné napětí. Soustředěním se na tělo a jeho pohyb se uvolní ztuhlá a věčně myšlenkami zaneprázdněná mysl. Úsměv dává tělu impulz k produkci endorfinů. Endorfin je nazývám hormonem štěstí. Uvolňuje se do mozku a způsobuje dobrou náladu.

Cvičte tuto sestavu 20 minut denně a hned uvidíte svět v daleko krásnějších barvách. Uvolněná mysl jedná z nadbytku. Má větší nadhled a odstup od složitých situací. Má k dispozici více energie a je tedy schopna přijít s lepším řešením. Uvolněná mysl má daleko blíže k lásce a porozumění.

Stačí věnovat tělu jen pár minut pozornosti a správného pohybu denně a můžete se opět těšit ze smysluplného života, vymýšlet nové plány, užívat si partnery, děti a přátele. Tato sestava je krásná, jednoduchá, prožitková. Spojuje dech s pohybem a plyne. Dovoluje tělu, aby se pomalu a postupně uvolnilo. Až docvičíte budete se cítit báječně ;)

Doufám, že si toto video užijete steně jako já při jeho natáčení. Natočili jsme ho na krásném Švédském pobřeží za nádherného počasí.