Napsali jste mi

Jóga mi moc pomáhá s mými zdravotními problémy. Vyzkoušela jsem mnoho jóg a ta vaše je prostě nejlepší a moc mi pomáhá. Děkuji!

Jana

Dobrý den, paní Klímová,
mnohokrát s dcerou děkujeme za krásný seminář o dýchání  9.4. v Táboře.  O dechové techniky se zajímám již delší dobu, Váš seminář byl pro mne... celý text

Jarka a Daniela z Náchoda

Děkuji.

Martina

Děkuji Vám za všechny Vaše vzkazy

Vzkaz, který jsem dnes dostala od paní, která navštěvuje mé hodiny jógy, mi připomněl důvod, proč prostě nemůžu přehlížet své vnitřní vedení. Moje jóga vůbec není tradiční, já vím. I přes všechny mé kurzy mě ji takto nikdo neučil. Vychází ze mě. Občas jsem si říkala, jestli je to, co dělám, vůbec ještě jóga. Občas mě trápily pochybnosti.

Moje vnitřní přesvědčení mi ale nikdy nedovolilo, jenom tak bez výhrad přijmout jógový mainstream, ani žádný ze stylů jógy a přehlížet své nitro, které mi říkalo něco zcela jiného. Moje vnitřní já mě vždy nutilo (i přesto, že je to daleko složitější a nejistá cesta, protože, co je jednoduššího, než jen vzít, co někdo říká a dál po ničem nepátrat) zkoumat a podrobit životní analýze vše, co jsem se kde naučila a ověřit si, zda to náhodou - jen tak pro nic - slepě, bez vlastní zkušenosti, jen nenásleduje pouhou tradici. Tradice mohou být hezké, některé jsou však zištné - a takovou jógu já nemohu přijmout.

Jde mi o individualitu, o moudrost, kterou má každý sám v sobě, která nemůže přijít zvenku, o úctu k vlastní dokonalosti, o klid a harmonii, o důvěru v dokonalost těla, které již má vše, co potřebuje.

Často jsem vyzkoušela a dokonce i učila něco, co jsem později musela zahodit. Ale to je součást mého celoživotního pátrání po čistotě, po ryzím jádru, které je obaleno balastem všech prožitých časů. To nemohu vzdát pro mainstream, tradici a přání ega, které se zformovalo v této společnosti a nemůže jinak, než mi předhazovat svá silná přesvědčení. Někdy není vůbec jednoduché neustále filtrovat jeho nutkání, podlézání a chamtivost, někdy chvilku trvá, než mi dojde, že kecá, ale nakonec ta práce vždycky stojí za to, a já ji nikdy nevzdám - to zkrátka asi nedokážu. Moje tvrdohlavost, která mi byla dána do vínku, se nakonec ukazuje být dobrá a já moc děkuji za všechny vzkazy, které od vás dostávám, které mi dávají sílu pokračovat ve své práci a nevzdát to. Z celého srdce děkuji Lídě, která navštěvuje mé hodiny jógy za to, že se se mnou podělila o svou zkušenost a děkuji také Vám všem za Všechny vzkazy, které od Vás dostávám.

 

Vzkaz od paní Lídy

Zdravím Míšo,
cvičím s Vámi asi tak 3. měsíc. Dlouhodobě mě "táhly" ty velké svaly - hýždě, kyčle a kolíbala sem se jako kachna. Už i před Vaší jógou jsem zkoušela různé cviky, kurzy atp., ale teprve v současné době pozoruji, že ta hlavní potíž z obrovské části ustoupila. Cvičila jsem s Vámi Vaše speciální cviky, které byly nejspíš to pravé ořechové, a proto je cvičím doma často. Někdy si myslím, že to snad zmizí nadobro, poněvadž to tak cítím. No skvělý. Jenže se vyloupnul další problém a to bederní páteř. Minulý týden jsem dokonce dostala injekci, abych se hnula. Tak jsem se zaklidovala. Ale včera mi to nedalo, a šla jsem  zkusit Vaší jógu. Říkala jsem si, že nepůjdu přes bolest, ale budu pomalinku zkoušet i kolíbku, což mi od minulého týdne nešlo ani náhodou (před tím bez problémů). No snažila sem se dělat všechno podle Vás, občas jsem se "poválela" po svým, ale dnes ráno jsem se probudila a cítím se OK. To je úžasný pocit. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Už teď se těším na další cvičení.

Vaše cvičení je sice krásně pomaloučké, příjemné, ale především VELMI ÚČINNÉ. No prostě BEZVA.
Díky moc Lída